ODPRAWA BILETOWO – BAGAŻOWA

Przed lotem należy sprawdzić datę i godzinę wylotu oraz odpowiednio zaplanować przyjazd na lotnisko.
Odprawa pasażerów rozpoczyna się 90 minut przed odlotem i kończy się 35 minut przed godziną odlotu.
Podczas odprawy biletowo – bagażowej sprawdzany jest dokument tożsamości pasażera oraz waga i gabaryty bagażu podręcznego. Rejestrowany jest również bagaż, który zostanie umieszczony w luku bagażowym.
Szczegółowe zasady dotyczące akceptowanych dokumentów pasażera znajdują się w Ogólnych Warunkach Przewozu (OWP).

KONTROLA DOKUMENTÓW

Przed podróżą Pasażer jest zobowiązany przedstawić konieczne Dokumenty Podróży oraz przestrzegać przepisów obowiązujących w Krajach Przewozu.

Akceptowanymi przez SprintAir Dokumentami podróży są:

DLA WSZYSTKICH PASAŻERÓW (DOROSŁYCH I DZIECI)
podróżujących na rejsach międzynarodowych poza strefę Schengen – paszport oraz Wiza (jeśli wymagana)
OSOBA DOROSŁA
podróżująca do krajów strefy Schengen – paszport lub dowód osobisty

OSOBA DOROSŁA
podróżujących na rejsach krajowych – paszport lub dowód osobisty lub prawo jazdy

DZIECI (powyżej 7 LAT)
na rejsach krajowych i do krajów strefy Schengen – paszport lub dowód osobisty

DZIECI (powyżej 7 LAT)
podróżujących na rejsach krajowych – paszport lub dowód osobisty lub legitymacja szkolna (ze zdjęciem)

DZIECI (DO 7 LAT)
podróżujących na rejsach krajowych – paszport lub dowód osobisty lub legitymacja szkolna (ze zdjęciem) lub akt urodzenia (jedynie do 2 roku życia)

BAGAŻ / NADBAGAŻ / BAGAŻ SPECJALNY

Bagaż pasażera składa się z dwóch głównych części:
– bagażu podręcznego o maksymalnej dopuszczalnej wadze 5 kg, który zabieramy ze sobą na pokład, oraz
– bagażu rejestrowanego o maksymalnej dopuszczalnej wadze 8 kg lub 12 kg *, który jest przewożony w luku bagażowym samolotu.

Ze względu na przepisy bezpieczeństwa nie wszystkie przedmioty można zabrać na pokład w bagażu podręcznym czy też umieścić w bagażu rejestrowanym. Szczegółowe informacje będące zbiorem obowiązujących przepisów znajdują się w Ogólnych Warunkach Przewozu (OWP).

* Przysługujący limit bagażu w zależności od warunków taryfy, w jakiej został zakupiony bilet.
* 8kg dla taryfy PROMO oraz 12 kg dla taryfy ECO i FLEX.

Jeżeli waga bagażu Pasażera przekracza przewidziany przepisami ciężar, Pasażer zobowiązany jest uiścić opłatę za nadbagaż, która wynosi”
– za każdy rozpoczęty kilogram – 30 PLN;
– za dodatkowe 20 kg – 100 PLN;

Przewóz nadbagażu jest możliwy tylko w ramach wolnej pojemności przewozowej. SprintAir zastrzega sobie prawo ograniczenia liczby sztuk Bagażu Rejestrowanego na Pasażera i/lub odmowy przewozu bagażu przekraczającego podane limity lub za który nie została uiszczona opłata dodatkowa. Jeśli takie limity obowiązują, informacja o nich jest dostępna na Stronie Internetowej lub w Biurze Obsługi Klienta.
Ponadto Pasażer może przewieźć tylko jedną sztukę Bagażu Podręcznego na Pasażera o wadze nie przekraczającej 5 kilogramów i rozmiarach nie przekraczających (55)x(40)x(12) cm. Rozmiary te obejmują kółka, uchwyty i boczne kieszenie.

Oprócz Bagażu Podręcznego Pasażer może wnieść na pokład następujące przedmioty:
– płaszcz lub koc;
– telefon komórkowy;
– materiały do czytania w czasie lotu;
– dla dzieci poniżej drugiego roku życia: jedzenie na czas podróży, składany wózek dziecięcy;
– kule dla osób niepełnosprawnych;
– parasol lub laska;

Jeśli Pasażer zamierza przewozić Bagaż Specjalny (inny od zwykłego Bagażu), powinien skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu uzyskania informacji o warunkach przewozu. W przypadku gdy Pasażer zamierza zabrać ze sobą jakiekolwiek przedmioty specjalne, będzie obowiązany zapłacić specjalną opłatę dodatkową w wysokości 70 PLN za lot w jedną stronę.
Jako Bagaż Specjalny przyjmowany jest m.in. snowboard, sprzęt do golfa, nurkowania i sprzęt surfingowy, sprzęt wędkarski, rogi, poroże zwierzyny łownej, trofea myśliwskie, rowery, tyczki do skoku wzwyż, instrumenty muzyczne, przedmioty delikatne i nietrwałe; materiały o nieprzyjemnych właściwościach; wózki inwalidzkie napędzane elektrycznie suchą (nieciekłą) baterią (wyłącznie jako Bagaż Rejestrowany).

ASYSTA DLA PASAŻERA

Wykwalifikowani pracownicy zapewniają fachową pomoc wszystkim* pasażerom niepełnosprawnym. Asysta gwarantowana jest zarówno osobom o stałej bądź tymczasowej niepełnosprawności lub ograniczonej sprawności poruszania się.
Każdemu Pasażerowi**, który zgłosi potrzebę asysty oferowana jest pomoc w najszerszym zakresie. Asysta przystosowana jest do warunków zależnych od typu samolotu na którym ma odbyć się lot. Linia Lotnicza SprintAir, wykonuje połączenia lotnicze na niewielkim typie samolotu, jednakże nie umniejsza to zakresowi oferowanej pomocy Pasażerom.

Jeżeli Pasażer wymaga specjalnej opieki, Pasażer lub Osoba Płacąca za Przewóz są zobowiązani do poinformowania Biura Obsługi Klienta o niepełnosprawności lub ograniczonej sprawności ruchowej Pasażera podczas dokonywania rezerwacji.

Pasażerowie niepełnosprawni oraz o ograniczonej sprawności ruchowej, z uwagi na wymogi kontroli bezpieczeństwa, powinni zgłosić się do odprawy z wyprzedzeniem przynajmniej 60 minut przed opublikowaną godziną odlotu.
* Na pokładzie samolotu może lecieć ograniczona liczba Pasażerów niepełnosprawnych lub Pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej. W celu spełnienia wymogów bezpieczeństwa oraz zapewnienia niezbędnej pomocy takim pasażerom, a także z uwagi na rozmiary posiadanych samolotów i liczbę personelu pokładowego SprintAir gwarantuje przewóz jednocześnie maksymalnie 2 Pasażerów niepełnosprawnych lub Pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej.
** SprintAir przewozi Pasażerów wymagających w normalnych warunkach dodatkowego tlenu z powodów medycznych pod warunkiem posiadania przez nich zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego ich zdolność do podróżowania drogą lotniczą bez konieczności podania dodatkowego tlenu podczas planowanego lotu. Pasażerowie, którzy nie przedstawią wymaganego zaświadczenia przy stanowisku odprawy, nie otrzymają pozwolenia na lot. Nie zezwala się Pasażerom na wnoszenie na pokład samolotu dodatkowego tlenu, a SprintAir nie może zapewnić tlenu na pokładzie w takich przypadkach, co wynika z ograniczeń operacyjnych Przewoźnika.

ZWIERZĘTA

Małe psy i koty mogą być przewożone w kabinie pasażerskiej tylko po uprzednim zgłoszeniu Przewoźnikowi w momencie dokonywania rezerwacji i uzyskaniu jego zgody oraz wpisaniu odpowiedniej adnotacji do rezerwacji jako usługi specjalnej. Za przewóz zwierzęcia Pasażer jest zobowiązany zapłacić specjalną opłatę dodatkową w wysokości 70 PLN za lot w jedną stronę.

Psy będące przewodnikami osób niewidomych lub niesłyszących są przewożone na pokładzie bezpłatnie. Psy muszą być zaopatrzone w smycz, kaganiec, potwierdzenie o tresurze oraz inne wymagane prawem miejscowym dokumenty.

Przewóz jakichkolwiek innych zwierząt jest zabroniony.

Zwierzęta muszą być przewożone w odpowiednich, przystosowanych do przewozu zwierząt transporterach. Maksymalna waga zwierzęcia z transporterem wynosi 10 kg.
Pasażer jest zobowiązany posiadać ważne dokumenty podróży dla zwierzęcia. Zwierzę powinno posiadać paszport i książeczkę zdrowia potwierdzającą brak przeciwwskazań do podjęcia lotu i spis aktualnych szczepień. Należy zapoznać się z informacjami Głównego Inspektoratu Weterynarii oraz skontaktować się z konsulatem kraju do którego zwierzę będzie leciało aby uzyskać informacje o niezbędnych dokumentach i badaniach.

Oferta dla Rodziny

Utrzymywanie stałych i dobrych relacji pośród bliskich jest dla nas niezwykle ważne, dlatego szczególnie podchodzimy do pasażerów, którzy chcą podróżować w gronie rodzinnym. Jeżeli jesteś zainteresowany podróżą z małymi dziećmi, poznaj ofertę dedykowaną specjalnie dla Ciebie, w ramach której gwarantujemy:

Promocyjną stawkę dla każdej osoby z rezerwacji.
Możliwość zmiany danych personalnych osób lecących.
Limit bagażu do 12 kg dla każdej osoby.

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta SprintAir pod numerem telefonu +48 22 212 55 77. Możesz również wysłać wiadomość na bilety@sprintair.eu, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe. Z przyjemnością zaproponujemy dla Ciebie najlepszą ofertę.

Oferta dla Grupy

Jeżeli jesteś zainteresowany podróżą w grupie, poznaj ofertę dedykowaną specjalnie dla Ciebie, w ramach której otrzymacie:

Uśrednioną stawkę promocyjną dla każdej osoby z grupy.
Możliwość kupna w systemie zaliczkowym.
Wstępną rezerwację miejsc bez podawania danych personalnych.
Możliwość zmiany danych personalnych osób lecących.
Limit bagażu do 12 kg dla każdej osoby.
Informujemy, że Grupę stanowi minimum 4 pasażerów.

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta SprintAir pod numerem telefonu +48 22 212 55 77. Możesz również wysłać wiadomość na bilety@sprintair.eu, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe. Z przyjemnością zaproponujemy dla Ciebie najlepszą ofertę.