W jednym miejscu zebraliśmy dla Państwa najczęściej zadawane pytania i udzieliliśmy na nie odpowiedzi.

1. Kiedy odbywają się loty?
2. Jak sprawdzić dostępność biletów?
3. W jaki sposób mogę zakupić bilety w najlepszych cenach?
4. Jak dokonać rezerwacji biletu?
5. Co zrobić w przypadku nieotrzymania potwierdzenia rezerwacji?
6. Co zrobić, gdy otrzymamy komunikat o problemie z płatnością?
7. W jakiej formie wysyłany jest bilet?
8. Czy możliwa jest odprawa Online?
9. Jak uzyskać Kartę pokładową?
10. Jak otrzymać fakturę VAT?
11. Jakie dokumenty są niezbędne w celu odbycia lotu?
12. Co to jest bilet rodzinny?
13. Co to jest bilet grupowy?
14. Czy można dokonać zmiany zakupionego biletu?
15. Czy można dokonać zwrotu zakupionego biletu?
16. Jakie są wymiary bagażu podręcznego/rejestrowanego?
17. Czego nie należy umieszczać w bagażu podręcznym/rejestrowanym?
18. Czy można przewozić wózek dziecięcy?
19. Czy można przewozić wózek inwalidzki, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne ?
20. Czy można przewieźć zwierzę?
21. Czy dzieci mogą podróżować same/ bez opieki?

Jeśli nie znaleźliście Państwo odpowiedzi na swoje pytanie, pomocą służy Biuro Obsługi Klienta SprintAir.
Prosimy napisać do nas na bilety@sprintair.eu, a skontaktujemy się z Państwem najszybciej jak będzie to możliwe.


1. Kiedy odbywają się loty?

Aktualny rozkład lotów można znaleźć na stronie internetowej www.sprintair.eu, w zakładce „Informacje dla pasażerów”. Alternatywnie można również skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta SprintAir pod numerem telefonu 22 212 55 77  lub pod adresem e-mail bilety@sprintair.eu. Rozkład lotów dostępny jest również w Punktach Sprzedaży.

2. Jak sprawdzić dostępność biletów?

Dostępność biletów można sprawdzić na naszej stronie internetowej www.sprintair.eu poprzez formularz Kup Bilet lub kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 22 212 55 77 lub też wysyłając zapytanie na adres e-mail bilety@sprintair.eu.

3. W jaki sposób mogę zakupić bilety w najlepszych cenach?

Planując swoją podróż z wyprzedzeniem masz większe szanse, że bilety w najbardziej atrakcyjnych cenach będą jeszcze dostępne. Ceny biletów na trasach realizowanych przez linię lotniczą SprintAir rozpoczynają się od 99 PLN brutto (w przypadku lotów krajowych) oraz 149 PLN (w przypadku lotów międzynarodowych). Liczba biletów w najtańszych taryfach jest ograniczona.

4. Jak dokonać rezerwacji biletu?

Rezerwacji biletu dokonać można poprzez wypełnienie, krok po kroku, formularza dostępnego w zakładce „Kup bilet„, w którym poprosimy Cię o wybranie trasy, daty lotu, taryfy oraz podanie swoich danych kontaktowych. Bilet zarezerwować można również za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta SprintAir pod numerem telefonu 22 212 55 77 lub adresem e-mail: bilety@sprintair.eu.

5. Co zrobić w przypadku nieotrzymania potwierdzenia rezerwacji?

W przypadku poprawnie założonej rezerwacji, system dostępny na stronie internetowej SprintAir automatycznie generuje i wysyła na podany przez podróżnego adres mailowy potwierdzenie rezerwacji zawierające instrukcje dotyczące realizacji płatności. Jeżeli nie otrzymałeś potwierdzenia rezerwacji na adres e-mail podany w momencie jej dokonywania, koniecznie skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

W przypadku płatności drogą przelewu bankowego, po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłany jest bilet elektroniczny, stanowiący potwierdzenie zakupu oraz fakturę VAT. W przypadku nieotrzymania takiego potwierdzenia, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta w celu weryfikacji odebrania płatności (pod numerem telefony 22 212 55 77 lub na adres e-mail bilety@sprintair.eu).

6. Co zrobić, gdy otrzymamy komunikat o problemie z płatnością?

Jeśli otrzymałeś komunikat o błędzie, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i przesłać potwierdzenie przelewu bankowego na adres bilety@sprintair.eu.

7. W jakiej formie wysyłany jest bilet?

Po zaksięgowaniu płatności za bilet, na adres e-mail podany przez podróżnego podczas rezerwacji zostanie przesłany bilet elektroniczny wraz z fakturą. Bilet elektroniczny nie jest kartą pokładową. Karta pokładowa wydawana jest podczas odprawy biletowo – bagażowej na lotnisku, która rozpoczyna się 90 minut przed godziną odlotu i kończy 35 minut przed odlotem.

8. Czy możliwa jest odprawa Online?

Nie ma możliwości odprawy elektronicznej na rejsy realizowane przez linię lotniczą SprintAir. Odprawa biletowo-bagażowa na lot odbywa się na lotnisku wylotu. Stanowiska odprawy otwierane są 90 minut przed planową godziną startu i zamykane 35 minut przed odlotem.

9. Jak uzyskać Kartę pokładową?

Karta pokładowa wydawana jest przez Agenta Obsługi Naziemnej podczas odprawy biletowo – bagażowej (check-in). Na 90 minut przed wylotem należy zgłosić się do punktu odprawy dostępnego na lotnisku. Odprawa biletowo – bagażowa kończy się 35 minut przed odlotem.

10. Jak otrzymać fakturę VAT?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 03 grudnia 2013 r. bilet lotniczy dokumentujący podróż na odległość nie mniejszą niż 50 km jest fakturą VAT. W przypadku chęci otrzymania faktury VAT na inne dane prosimy o przesłanie maila na adres bilety@sprintair.eu wpisując w temacie faktura VAT i numer rezerwacji, w treści wiadomości prosimy o podanie danych do faktury, danych adresowych oraz załączenie e-Biletu.

11. Jakie dokumenty są niezbędne w celu odbycia lotu?

Dokumenty podróży wymagane na rejsach SprintAir to:
– dla wszystkich Pasażerów podróżujących na rejsach międzynarodowych poza strefą Schengen – paszport;
– dla osób dorosłych podróżujących na rejsach krajowych i do krajów strefy Schengen – paszport/ dowód osobisty;
– dla osób dorosłych podróżujących na rejsach krajowych – paszport/ dowód osobisty/ prawo jazdy;
– dla dzieci w wieku powyżej lat 7 podróżujących na rejsach krajowych i do krajów strefy Schengen – paszport/ dowód osobisty;
– dla dzieci w wieku powyżej lat 7 podróżujących na rejsach krajowych – paszport/ dowód osobisty/ legitymacja szkolna;
– dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat podróżujących na rejsach krajowych – paszport/ dowód osobisty/ legitymacja szkolna
– dla dzieci w wieku do lat 2 podróżujących na rejsach krajowych – paszport/ dowód osobisty/ akt urodzenia.

12. Co to jest bilet rodzinny?

Bilet rodzinny jest elementem oferty promocyjnej, zgodnie z którą dla osób podróżujących z dziećmi (które nie ukończyły 12 roku życia), w przypadku dostępności miejsc, proponujemy bilety w aktualnie obowiązującej cenie promocyjnej (tańsza taryfa), a ponadto 25% dodatkowej zniżki od ceny netto na bilet dla dziecka. Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta bilety@sprintair.eu w celu poznania szczegółów oferty.

13. Co to jest bilet grupowy?

Bilet grupowy jest elementem oferty promocyjnej, zgodnie z którą, pod warunkiem dostępności miejsc, grupy podróżnych mogą nabyć bilety w aktualnie obowiązującej cenie promocyjnej. Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta (tel. 22 212 55 77/ e-mail: bilety@sprintair.eu) w celu zapoznania się ze szczegółami oferty.

14. Czy można dokonać zmiany zakupionego biletu?

Część spośród dostępnych na rejsach realizowanych przez SprintAir taryf (ECO, FLEX) dopuszcza możliwość wprowadzania zmian. W przypadku zakupienia biletu w jednej z tych taryf zmiany można dokonać za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta (tel. 22 212 55 77 / e-mail bilety@sprintair.eu). W przypadku taryfy elastycznej FLEX, zmiany możliwe są nawet na 1 godzinę przed lotem i dokonywane są bezpłatnie. W przypadku taryfy ECO zmian dokonywać można maksymalnie do 2 godzin przed lotem za dopłatą  w wysokości 70 zł za każdą zmianę w każdym z biletów zakupionych w ramach rezerwacji (plus ewentualna dopłata do aktualnie obowiązującej ceny biletu). Taryfa PROMO nie pozwala na wprowadzanie jakichkolwiek zmian do zakupionego biletu.

15. Czy można dokonać zwrotu zakupionego biletu?

W przypadku rezygnacji z lotu, Klient, w zależności od taryfy, w jakiej zakupił bilet, ma prawo do otrzymania częściowego lub całkowitego zwrotu kosztów. W elastycznej taryfie FLEX w przypadku rezygnacji z lotu Pasażer otrzymuje  zwrot kosztów pomniejszony o 56 zł (koszt opłaty administracyjnej). W taryfach ECO oraz PROMO zwrotowi podlega koszt opłat i podatków lotniskowych po potrąceniu opłaty administracyjnej  w wysokości 56 PLN  (za każdy bilet).   W celu dokonania zwrotu zakupionego biletu prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta (tel. 22 212 55 77/ e-mail: bilety@sprintair.eu).

16. Jakie są wymiary bagażu podręcznego/rejestrowanego?

Bagaż podręczny:
Pasażer może przewieźć jedną sztukę Bagażu Podręcznego o wadze nieprzekraczającej 5 kg i rozmiarach nieprzekraczających 55x40x12 cm. Rozmiary te obejmują kółka, uchwyty oraz kieszenie boczne. Bagaż podręczny obowiązkowo poddawany jest kontroli bezpieczeństwa, podczas której dokonuje się sprawdzenia, czy nie zawiera on przedmiotów niebezpiecznych. Z listą przedmiotów zabronionych można zapoznać się pod następującym linkiem: Załącznik nr 2 do Ogólnych Warunków Przewozu Wykaz przedmiotów zabronionych wg Rozp. 185/2010

Oprócz wyżej wspomnianego bagażu podręcznego Pasażer może zabrać ze sobą na pokład następujące przedmioty:
– Płaszcz lub koc;
– Materiały do czytania w czasie lotu;
– Dla dzieci poniżej 2 roku życia: jedzenie na czas podróży, składany wózek dziecięcy (delivery at aircraft);
– Kule dla osób niepełnosprawnych;
– Parasol lub laska;
– Telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamera video, komputer przenośny, lornetka.

Bagaż rejestrowany stanowić może standardowa walizka lub torba podróżna, której waga nie przekracza 8 kilogramów (w przypadku biletu w taryfie PROMO) lub 12 kilogramów (w przypadku biletów w taryfach ECO i FLEX). Gabaryty bagażu ograniczone są wymiarami urządzeń skanujących oraz lotniskowych systemów transportu bagażu. Bagaż przekraczający te normy uznaje się za bagaż ponadwymiarowy.

17. Czego nie należy umieszczać w bagażu podręcznym/rejestrowanym?

Z listą przedmiotów zabronionych można zapoznać się na stronie Załącznik nr 2 do Ogólnych Warunków Przewozu Wykaz przedmiotów zabronionych wg Rozp. 185/2010.

18. Czy można przewozić wózek dziecięcy?

Wózek dziecięcy można przewieźć w ramach bagażu rejestrowanego:
– za darmo, jeśli jego waga zawiera się w limicie bagażu,
– za darmo, jeżeli podróżują Państwo z dzieckiem do lat 2,
– za dodatkową opłatą, jeśli jego waga nie zawiera się w limicie bagażu.

19. Czy można przewozić wózek inwalidzki, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne?

W przypadku gdy Pasażer zamierza zabrać ze sobą jakiekolwiek przedmioty wymienione poniżej, jest on zobowiązany do poinformowania o tym SprintAir z wyprzedzeniem nie mniejszym niż 48 godzin przed godziną odlotu. Istnieje grupa przedmiotów, które przewozić można wyłącznie za zgodą SprintAir. Należą do nich:
– przedmioty delikatne i nietrwałe;
– materiały o nieprzyjemnych właściwościach;
– psy przewodnicy;
– wózki inwalidzkie napędzane elektrycznie suchą (nieciekłą) baterią (wyłącznie jako Bagaż Rejestrowany);
– inne przedmioty specjalne, takie jak narty, snowboard, sprzęt do golfa, nurkowania i sprzęt surfingowy, sprzęt wędkarski, rogi, poroże zwierzyny łownej, trofea myśliwskie, rowery, tyczki do skoku wzwyż, instrumenty muzyczne, itp.

Jeśli Pasażer zamierza przewozić Bagaż specjalny (inny od zwykłego Bagażu), który nie został umieszczony na powyższej liście, powinien skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu uzyskania informacji o warunkach przewozu.

W przypadku gdy Pasażer zamierza zabrać ze sobą jakiekolwiek przedmioty specjalne, będzie zobowiązany zapłacić specjalną opłatę dodatkową w wysokości 70 PLN za lot w jedną stronę.

Jeżeli Pasażer nie zawiadomi o przewozie przedmiotów, o których mowa powyżej, z wyprzedzeniem co najmniej 48 godzin przed opublikowaną godziną odlotu, SprintAir może odmówić przewozu takich przedmiotów i/lub SprintAir nie będzie ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek zaginięcie, zniszczenie, uszkodzenie lub opóźnienie w przewozie takich przedmiotów.

20. Czy można przewieźć zwierzę?

Małe psy i koty mogą podróżować  w kabinie pasażerskiej wyłącznie po uprzednim zgłoszeniu Przewoźnikowi w momencie dokonywania rezerwacji oraz pod warunkiem uzyskania jego zgody, po uiszczeniu dodatkowej opłaty oraz wpisaniu odpowiedniej adnotacji do rezerwacji jako usługi specjalnej.

Przewóz jakichkolwiek innych zwierząt jest zabroniony.

Zwierzęta muszą być przewożone w odpowiednich, przystosowanych do przewozu zwierząt transporterach. Maksymalna waga zwierzęcia wraz z transporterem wynosi 10 kg.

Pasażer jest zobowiązany posiadać ważne dokumenty podróży dla zwierzęcia. Zwierzę powinno posiadać paszport i książeczkę zdrowia potwierdzającą brak przeciwwskazań do podjęcia lotu oraz informację o aktualnych szczepieniach. UWAGA: Z uwagi na możliwość występowania szczególnych wymogów dotyczących transportu zwierząt w państwach, do których planują Państwo podróż, zaleca się kontakt z Głównym Inspektoratem Weterynarii w celu uzyskania szczegółowych informacji o niezbędnych dokumentach i badaniach.

21. Czy dzieci mogą podróżować bez opieki?

Dzieci w wieku 0 – 5 lat
Dzieci, które nie ukończyły piątego roku życia nie mogą w żadnym przypadku podróżować bez opieki ze strony pełnoletniego opiekuna.

Dzieci w wieku 5 – 12 lat
Dzieci w wieku 5 – 12 lat mogą podróżować samodzielnie wyłącznie pod warunkiem wykupienia dodatkowej asysty, w ramach której  opiekę nad dzieckiem podczas lotu sprawuje członek personelu pokładowego oraz pracownicy obsługi naziemnej. Dziecko podróżuje na odpowiedzialność wysyłających je opiekunów. Dziecko podróżujące samodzielnie zostanie dopuszczone do przelotu pod warunkiem, że na lotnisku startu odprowadza je osoba pełnoletnia, od której Przewoźnik otrzyma pisemne potwierdzenie, że w porcie docelowym  dziecko zostanie odebrane przez inną, wymienioną z imienia i nazwiska, osobę pełnoletnią. Opiekunowie są zobowiązani poinformować Przewoźnika o samodzielnej podróży dziecka w chwili dokonywania rezerwacji oraz uiścić dodatkową opłatę za usługę asysty w wysokości 70 zł za lot w jedną stronę.

Dzieci w wieku 12 – 16 lat
Osoby niepełnoletnie w wieku 12 – 16 lat mogą podróżować samodzielnie bez asysty na odpowiedzialność wysyłających je opiekunów, pod warunkiem, że w porcie początkowym odprowadza je osoba pełnoletnia, od której przewoźnik otrzyma pisemne oświadczenie o odpowiedzialności Opiekuna za samodzielny przelot dziecka.

Na życzenie rodziców, dzieci w wieku 12 – 16 lat mogą również podróżować pod opieką personelu pokładowego na takich samych zasadach jak dzieci w wieku 5 – 12 lat. Opiekunowie są zobowiązani poinformować Przewoźnika o samodzielnej podróży dziecka w chwili dokonywania rezerwacji. Za usługę asysty pasażer zobowiązany jest uiścić dodatkową opłatę w wysokości 70 zł za lot w jedną stronę.

Dzieci w wieku powyżej 16 lat
Osoby, które ukończyły 16 rok życia mogą podróżować samodzielnie.