W jednym miejscu zebraliśmy dla Ciebie najczęściej zadawane pytania i udzieliliśmy na nie odpowiedzi.

1. Kiedy odbywają się loty?
2. Kiedy będzie dostępny rozkład lotów na kolejne miesiące?
3. Czy przewidujemy otwarcie nowego połączenia?
4. Jak sprawdzić dostępność biletów?
5. W jaki sposób mogę zakupić bilety w najlepszych cenach?
6. Jak dokonać rezerwacji biletu?
7. Jak kupić bilet?
8. Co zrobić w przypadku nieotrzymania potwierdzenia rezerwacji?
9. Co zrobić, gdy otrzymamy komunikat o problemie z płatnością?
10. W jakiej formie wysyłany jest bilet?
11. Czy możliwa jest odprawa Online?
12. Jak uzyskać Kartę pokładową?
13. Jak otrzymać fakturę VAT?
14. Jakie dokumenty są niezbędne do podjęcia lotu?
15. Co to jest bilet rodzinny/grupowy.
16. Czy można dokonać zmiany zakupionego biletu?
17. Czy można dokonać zwrotu zakupionego biletu?
18. Jakie są wymiary bagażu podręcznego/rejestrowanego?
19. Czego nie należy umieszczać w bagażu podręcznym/rejestrowanym?
20. Czy można przewozić wózek dziecięcy?
21. Czy można przewozić wózek inwalidzki?
22. Czy można przewozić instrumenty muzyczne?
23. Czy można przewieźć zwierzę?
24. Dzieci podróżujące bez opieki.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie pomocą służy Biuro Obsługi Klienta SprintAir.
Napisz do nas na bilety@sprintair.eu, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak będzie to możliwe.1. Kiedy odbywają się loty?

Aktualny rozkład lotów można znaleźć na stronie internetowej www.sprintair.eu, kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta SprintAir pod numerem telefonu 22 212 55 77 bądź też adresem e-mail bilety@sprintair.eu oraz w Punktach Sprzedaży.

2. Kiedy będzie dostępny rozkład lotów na kolejne miesiące?

Rozkład połączeń dostępny jest na określony przedział czasu. Daty i godziny lotów ustalone są na podstawie zawartej umowy pomiędzy przewoźnikiem a danym portem lotniczym. Brak oferty oznacza brak lotu w danym dniu. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące dni i godzin wykonywania lotów. Uwagi można zgłaszać za pośrednictwem naszego Biura Obsługi Klienta pod numerem telefonu 22 212 55 77 lub też wysyłając wiadomość na adres e-mail bilety@sprintair.eu.

3. Czy przewidujemy otwarcie nowego połączenia?

Stale monitorujemy rynek lotniczy w poszukiwaniu możliwości rozwoju siatki połączeń. Uwagi można zgłaszać za pośrednictwem naszego Biura Obsługi Klienta pod numerem telefonu 22 212 55 77 lub też wysyłając wiadomość na adres e-mail bilety@sprintair.eu.

4. Jak sprawdzić dostępność biletów?

Dostępność biletów można sprawdzić na naszej stronie internetowej www.sprintair.eu poprzez formularz Kup Bilet. Prosimy zapoznać się z krokami rezerwacji biletu na „jak dokonać rezerwacji biletu”, lub kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 22 212 55 77 lub też wysyłając zapytanie na adres e-mail bilety@sprintair.eu.

5. W jaki sposób mogę zakupić bilety w najlepszych cenach?

Im szybciej zaplanujesz swoją podróż tym większe prawdopodobieństwo, że cena biletu będzie atrakcyjniejsza.
Ceny biletów rozpoczynają się od 99 PLN (lot krajowy) / 149 PLN (lot międzynarodowy) i jest ich ograniczona ilość.

6. Jak dokonać rezerwacji biletu?

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta SprintAir bilety@sprintair.eu

7. Co zrobić w przypadku nieotrzymania potwierdzenia rezerwacji?

Jeżeli Klient nie otrzyma potwierdzenia w ciągu 5 dni od daty rezerwacji na adres e-mail podany w momencie jej dokonywania, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu weryfikacji odebrania płatności i/lub przesłać potwierdzenie przelewu bankowego na adres e-mail bilety@sprintair.eu.

8. Co zrobić, gdy otrzymamy komunikat o problemie z płatnością?

Jeśli otrzymałeś komunikat o błędzie, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i przesłać potwierdzenie przelewu bankowego na adres bilety@sprintair.eu.

9. W jakiej formie wysyłany jest bilet?

Po zaksięgowaniu płatności za bilet, na adres e-mail podany podczas rezerwacji zostanie przesłany bilet elektroniczny. W załącznikach do wiadomości zamieszczone będą również plan podróży i potwierdzenie zapłaty.
Bilet elektroniczny nie jest kartą pokładową. Karta pokładowa wydawana jest podczas odprawy biletowo – bagażowej na lotnisku, która rozpoczyna się 90 minut przed godziną odlotu i zamykana jest 35 minut przed odlotem.

10. Czy możliwa jest odprawa Online?

Przed wylotem nie jest możliwa odprawa check-in drogą online. Na 90 minut przed wylotem należy zgłosić się do punktu odprawy dostępnego na lotnisku. Odprawa biletowo – bagażowa kończy się 35 minut przed odlotem.

11. Jak uzyskać Kartę pokładową?

Karta pokładowa wydawana jest przez Agenta Obsługi Naziemnej podczas odprawy biletowo – bagażowej (check-in). Na 90 minut przed wylotem należy zgłosić się do punktu odprawy dostępnego na lotnisku. Odprawa biletowo – bagażowa kończy się 35 minut przed odlotem.

12. Jak otrzymać fakturę VAT?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 03 grudnia 2013 r. bilet lotniczy dokumentujący podróż na odległość nie mniejszą niż 50 km jest fakturą VAT. W przypadku chęci otrzymania faktury VAT na inne dane prosimy o przesłanie maila na adres bilety@sprintair.eu wpisując w temacie faktura VAT i numer rezerwacji, w treści wiadomości prosimy o podanie danych do faktury, danych adresowych oraz załączenie e-Biletu.

13. Jakie dokumenty są niezbędne do podjęcia lotu?

Akceptowanymi przez SprintAir Dokumentami podróży są:
– dla wszystkich Pasażerów podróżujących na rejsach międzynarodowych poza strefą Schengen – paszport;
– dla osób dorosłych podróżujących na rejsach krajowych i do krajów strefy Schengen – paszport/ dowód osobisty;
– dla osób dorosłych podróżujących na rejsach krajowych – paszport/ dowód osobisty/ prawo jazdy;
– dla dzieci podróżujących na rejsach krajowych i do krajów strefy Schengen – paszport/ dowód osobisty;
– dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat podróżujących na rejsach krajowych – paszport/ dowód osobisty/ legitymacja szkolna
– dla dzieci w wieku do lat 2 podróżujących na rejsach krajowych – paszport/ dowód osobisty/ akt urodzenia.

14. Co to jest bilet rodzinny?

Oferta promocyjna, zgodnie z którą dla osób podróżujących z dziećmi (które nie ukończyły 12 roku życia) i w przypadku dostępności miejsc możemy zaproponować bilety w aktualnie obowiązującej cenie promocyjnej, a ponadto 25% dodatkowej zniżki od ceny netto na bilet dla dziecka. Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta bilety@sprintair.eu

15. Co to jest bilet grupowy?

Oferta promocyjna, zgodnie z którą dla zorganizowanej grupy i w przypadku dostępnych miejsc możemy zaproponować bilet dla każdej osoby w aktualnie obowiązującej cenie promocyjnej. Chcąc uzyskać dodatkowych informacji dotyczących rezerwacji grupowej każdorazowo prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta dzwoniąc pod numer 22 212 55 77 lub przesyłając zapytanie na adres e-mail bilety@sprintair.eu.

16. Czy można dokonać zmiany zakupionego biletu?

Zmiany można dokonać za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta dzwoniąc pod numer 22 212 55 77 lub przesyłając wiadomość na adres e-mail bilety@sprintair.eu i podając w treści numer rezerwacji oraz dane osobowe. Zmiana może być wykonana najpóźniej do 2 lub 1 godziny przed odlotem (w zależności od wykupionej taryfy biletu). Opłata manipulacyjna za zmianę wynosi 70 PLN za każdy bilet.

17. Czy można dokonać zwrotu zakupionego biletu?

Klient ma prawo zrezygnować z rezerwacji. W zależności od taryfy biletu Pasażer ma prawo do otrzymania częściowego lub całkowitego zwrotu zapłaconej na rzecz Przewoźnika należności, jeżeli któryś z segmentów nie został wykorzystany przez pasażera, za potrąceniem opłaty administracyjnej z tytułu refundacji w wysokości 56 PLN na osobę za lot w jedną stronę.
W przypadku chęci zwrotu zakupionego biletu prosimy o przesłanie wiadomości na adres bilety@sprintair.eu wpisując w temacie Zwrot i numer rezerwacji, w treści prosimy o wyrażenie chęci odzyskania należności za opłaty i podatki lotniskowe oraz załączenie biletu elektronicznego.

18. Jakie są wymiary bagażu podręcznego/rejestrowanego?

Bagaż podręczny:
Pasażer może przewieźć jedną sztukę Bagażu Podręcznego o wadze nie przekraczającej 5 kg i rozmiarach nieprzekraczających (55)x(40)x(12) cm. Rozmiary te obejmują kółka, uchwyty i boczne kieszenie. Bagaż podręczny obowiązkowo poddawany jest kontroli bezpieczeństwa, podczas której sprawdzane jest czy nie zawiera przedmiotów niebezpiecznych. Z listą przedmiotów zabronionych można zapoznać się na stronie Załącznik nr 2 do Ogólnych Warunków Przewozu Wykaz przedmiotów zabronionych wg Rozp. 185/2010

Oprócz wyżej wspomnianego bagażu podręcznego Pasażer może wnieść na pokład następujące przedmioty:
– Płaszcz lub koc;
– Materiały do czytania w czasie lotu;
– Dla dzieci poniżej 2 roku życia: jedzenie na czas podróży, składany wózek dziecięcy (delivery at aircraft);
– Kule dla osób niepełnosprawnych;
– Parasol lub laska;
– Telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamera video, komputer przenośny, lornetka.

Bagaż rejestrowany:
Standardowe wymiary bagażu, który odprawiamy przy stanowisku odprawy biletowo-bagażowej ograniczone są przez urządzenia skanujące oraz system transportu bagażu. Bagaż przekraczający te normy uznaje się jako bagaż ponadwymiarowy.

19. Czego nie należy umieszczać w bagażu podręcznym/rejestrowanym?

Z listą przedmiotów zabronionych można zapoznać się na stronie Załącznik nr 2 do Ogólnych Warunków Przewozu Wykaz przedmiotów zabronionych wg Rozp. 185/2010.

20. Czy można przewozić wózek dziecięcy?

Wózek dziecięcy można przewieźć w ramach bagażu rejestrowanego:
– za darmo, jeśli jego waga zawiera się w limicie bagażu,
– za darmo, jeżeli podróżują Państwo z dzieckiem do lat 2,
– za dodatkową opłatą, jeśli jego waga nie zawiera się w limicie bagażu.

21. Czy można przewozić wózek inwalidzki, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne?

W przypadku gdy Pasażer zamierza zabrać ze sobą jakiekolwiek przedmioty wymienione poniżej, jest on obowiązany do poinformowania o tym SprintAir, za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta, z wyprzedzeniem co najmniej 48 godzin przed opublikowaną godziną odlotu. Pasażer ma prawo przewozić takie przedmioty tylko za zgodą SprintAir:
– przedmioty delikatne i nietrwałe;
– materiały o nieprzyjemnych właściwościach;
– psy przewodnicy;
– wózki inwalidzkie napędzane elektrycznie suchą (nieciekłą) baterią (wyłącznie jako Bagaż Rejestrowany);
– inne przedmioty specjalne, takie jak narty, snowboard, sprzęt do golfa, nurkowania i sprzęt surfingowy, sprzęt wędkarski, rogi, poroże zwierzyny łownej, trofea myśliwskie, rowery, tyczki do skoku wzwyż, instrumenty muzyczne, itp.

Jeśli Pasażer zamierza przewozić Bagaż specjalny (inny od zwykłego Bagażu), który nie został umieszczony na powyższej liście, powinien skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu uzyskania informacji o warunkach przewozu.

W przypadku gdy Pasażer zamierza zabrać ze sobą jakiekolwiek przedmioty specjalne, będzie zobowiązany zapłacić specjalną opłatę dodatkową w wysokości 70 PLN za lot w jedną stronę.

Jeżeli Pasażer nie zawiadomi o przewozie przedmiotów, o których mowa powyżej, z wyprzedzeniem co najmniej 48 godzin przed opublikowaną godziną odlotu, SprintAir może odmówić przewozu takich przedmiotów i/lub SprintAir nie będzie ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek zaginięcie, zniszczenie, uszkodzenie lub opóźnienie w przewozie takich przedmiotów.

22. Czy można przewieźć zwierzę?

Małe psy i koty mogą być przewożone w kabinie pasażerskiej tylko po uprzednim zgłoszeniu Przewoźnikowi w momencie dokonywania rezerwacji i uzyskaniu jego zgody, po uiszczeniu dodatkowej opłaty oraz wpisaniu odpowiedniej adnotacji do rezerwacji jako usługi specjalnej.

Przewóz jakichkolwiek innych zwierząt jest zabroniony.

Zwierzęta muszą być przewożone w odpowiednich, przystosowanych do przewozu zwierząt transporterach. Maksymalna waga zwierzęcia z transporterem wynosi 10 kg.

Pasażer jest zobowiązany posiadać ważne dokumenty podróży dla zwierzęcia. Zwierzę powinno posiadać paszport i książeczkę zdrowia potwierdzającą brak przeciwwskazań do podjęcia lotu i spis aktualnych szczepień. Należy zapoznać się z informacjami Głównego Inspektoratu Weterynarii oraz skontaktować się z konsulatem kraju do którego zwierzę będzie leciało aby uzyskać informacje o niezbędnych dokumentach i badaniach.

23. Dzieci podróżujące bez opieki:

0 – 5 lat
Dzieci, które nie ukończyły piątego roku życia nie mogą w żadnym przypadku podróżować bez opieki ze strony pełnoletniego opiekuna.

5 – 12 lat
Dzieci w wieku 5 – 12 lat mogą podróżować samodzielnie tylko pod warunkiem wykupienia dodatkowej asysty, podczas której opiekę nad dzieckiem sprawuje członek personelu pokładowego oraz pracownicy obsługi naziemnej. Dziecko podróżuje na odpowiedzialność wysyłających je opiekunów. Dziecko podróżujące samodzielnie zostanie dopuszczone do przelotu pod warunkiem, że na lotnisku w porcie początkowym odprowadza je osoba pełnoletnia, od której Przewoźnik otrzyma pisemne potwierdzenie, ze w porcie docelowym będzie na dziecko oczekiwać inna osoba pełnoletnia. Opiekunowie są zobowiązani poinformować Przewoźnika o samodzielnej podróży dziecka w chwili dokonywania rezerwacji oraz uiścić dodatkową opłatę za usługę asysty w wysokości 70 zł za lot w jedną stronę.

12 – 16 lat
Osoby niepełnoletnie w wieku 12 – 16 lat mogą podróżować samodzielnie bez asysty na odpowiedzialność wysyłających je opiekunów, pod warunkiem, że na lotnisko w porcie początkowym odprowadza je osoba pełnoletnia, od której przewoźnik otrzyma pisemne oświadczenie o odpowiedzialności Opiekuna za samodzielny przelot dziecka. Na życzenie rodziców, dzieci w wieku 12 – 16 lat mogą podróżować pod opieką personelu pokładowego na takich samych zasadach jak dzieci w wieku 5 – 12 lat. Opiekunowie są zobowiązani poinformować Przewoźnika o samodzielnej podróży dziecka w chwili dokonywania rezerwacji. Za usługę asysty pasażer zobowiązany jest uiścić dodatkową opłatę w wysokości 70 zł za lot w jedną stronę.

Powyżej 16 lat
Osoby, które ukończyły 16 rok życia mogą podróżować samodzielnie.