Z przyjemnością informujemy, że linia lotnicza SprintAir podpisała umowę o współpracy z belgijską firmą VizionAir, spółką córką firmy brokerskiejThe Aviation Factory, uznanego lidera na rynku czarterów lotniczych w krajach Beneluksu. Dzięki podpisanej właśnie umowie samoloty SprintAir będą stale dostępne dla klientów lotów czarterów w Europie zachodniej oraz południowej. 33-miejscowy samolot Saab 340 będzie dostępny na loty z lotniska Bergamo, a dwa razy większy pasażerski ATR 72 będzie stacjonował na lotnisku w Liege. SprintAir zadba o obsługę techniczną samolotów oraz zapewni zaplecze operacyjne, załogi lotnicze i personel pokładowy. VizionAir przewiduje, że na pasażerskie samoloty polskiej linii będzie duży popyt.

Spółka VizionAir działa od 2013 roku. Dobrze znamy rynek czarterowy i wiele razy mieliśmy okazję przekonać się, że istniejąca sieć połączeń lotniczych w Europie nie jest wystarczająca z punktu widzenia potrzeb wielu naszych klientów zarówno pod względem konkretnych tras, pojemności samolotów, jak i  optymalizacji czasu podróży. Dzięki współpracy ze SprintAirem pozyskujemy wiarygodnego partnera, a nasi klienci, tacy jak kluby sportowe, agencje eventowe czy przedstawiciele rządów, zyskają stały dostęp do stosownych samolotów o europejskim zasięgu i możliwość skorzystania z usługi transportowej świetnie dopasowanej do ich indywidualnych potrzeb”, mówi Carl Legin, przedstawiciel spółki VizionAir.

Jesteśmy podekscytowani realizowanym wspólnie z VizionAir projektem, który potwierdza nasz status jako przewoźnika europejskiego. Jesteśmy przekonani, że oba nasze samoloty, Saab340 i ATR72, doskonale nadają się do tego rodzaju spersonalizowanego transportu, gdzie punktualność, niezawodność, wysoki standard obsługi oraz ekonomiczna wydajność są najistotniejszymi czynnikami. 

Wspólne operacje VizionAir i SprintAir rozpoczną się już w lutym 2017 r.

AF_SprintAirATR_SP-SPE_VIZIONAIR1