Odprawa na lotnisku

Stanowiska check-in rozpoczynają odprawę na 1,5 godziny przed odlotem samolotu, natomiast kończą 35 min przed rozkładową godziną odlotu.

Przy stanowisku check-in sprawdzane są dokumenty pasażera: bilet lub potwierdzenie rezerwacji, a także odprawiany jest bagaż rejestrowany. Pasażer otrzymuje kartę pokładową wraz z potwierdzeniem nadania bagażu.

 

Prague

 

Praga

Praga jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Wspaniale utrzymane zabytkowe centrum miasta, które odzwierciedla jedenaście wieków historii zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kulturowe bogactwo miasta, które wyraża się w jego wspaniałych zabytkach, różnorodności architektonicznej i zapierających dech w piersiach widokach nieodmiennie urzeka turystów przybywających tu z całego świata. Praga to też miasto muzyki i sztuki, miasto ogrodów i parków, a także miasto …wybornego piwa, którego smak docenią smakosze trunku.

Widok na rynek starego miasta Praga,Czechy.

 

Złota Uliczka –  wyjątkowa, urokliwa uliczka, mieszcząca się na terenie praskiego Starego Zamku Królewskiego. Do zamkowego muru dobudowano tu w szeregu maleńkie domki, w których w przeszłości mieszkali miejscowi złotnicy, a według legend również alchemicy – poszukiwacze mitycznego kamienia filozoficznego. Ciekawostką jest to, że w latach 1916-1917 domek pod numerem 22 zamieszkiwał Franz Kafka, a w 1929 roku na Złotej Uliczce mieszkał laureat literackiej Nagrody Nobla Jaroslav Seifert.

To zaledwie kilka z ogromnej liczby praskich zabytków. Więcej informacji na temat atrakcji turystycznych Pragi znajdziecie Państwo na stronie www.prague.eu.

POZOSTAŁE KIERUNKI PODRÓŻY